O mnie

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Dorota. Od około pięciu lat wykonuje zdjęcia portretowe. Obserwuje, rejestruje i zapisuje za pomocą matrycy otaczający mnie świat.

Gdy przyszłam na świat zamiast wrzeszczeć wniebogłosy (tak robi większość dzieci) rozglądałam się po pomieszczeniu rejestrując przestrzeń. Jako dzieciak obserwowałam świat i zamrażałam w głowie radosne chwile.

Potem dużo rysowałam, kalkowałam, zamrażałam na kartce. To pochłaniało cały mój wolny czas.  Nie bawiłam się z dziećmi na podwórku. Wołałam swoją obecność. Przy tym… pomazałam wszystkie fajne książki mojej Mamy, które leżały nisko na półce i były w zasięgu mojego wzrostu.

Zafascynował mnie świat kolorowego obrazu. Wycinałam zdjęcia z gazet i tworzyłam kolaże ze zdjęciami, które mnie inspirowały. Z biegiem lat rysowanie zamieniłam na fotografowanie. Potem jeden kurs za kursem i cała moja uwaga została pokierowana na studiowanie światła i rejestrowania go w aparacie.

Uwielbiam bawić się fotografią. Reżyserować, upiększać, lub zostawiać nienaruszone piękno człowieka. Tworzyć nierealne cuda, lub uwieczniać rzeczywistość w swej prostocie.

Tyle z mojej strony. Miło Cię poznać. Teraz zapraszam na zdjęcia. Opowiemy Twoją historię.

Dorota.